Догляд за мурахами

Вітаємо Вас, шановний покупець! Ви тільки що придбали мурашину ферму, так давайте ж разом розберемо, як зібрати формікарій, а також - як доглядати за мурахами.

Формікаріі нашої фірми призначені для тривалого утримання мурашиних колоній. Конструкції легкі, зручні, прозорі - це, безсумнівно, дає зручність спостереження за життям Ваших маленьких вихованців, можливість їх фотографувати і знімати на відео. У виготовленні мурашиних ферм використовується тільки надійний акрил (ХАРЧОВИЙ), який не буде викривлятися під дією різниці температур.

Со сборкой наших ферм справится даже ребенок!


Деякі із наших ферм можуть збиратися як модулі. З цим впорається і дитина!

Акрил багатошаровий, тому з вологістю ніколи не виникне проблем. Для зручності зволоження в конструкцію входить гіпс він вбирає в себе воду. Волога, що надходить в формікарій через спеціальні віконечка, рівномірно розподіляється між шарами акрилу під дією капілярного ефекту.

В усіх наших фермах є гіпс, який служить для підвищення вологості (так, наприклад, з гіпсом вологість в фермі досягає 100%, без нього - до 80%), що може стати в нагоді при утриманні вимогливих тропічних видів мурах. Ферми відмінно тримають вологу, тому, гарненько зволоживши формікарій, ви зможете залишити його без догляду на термін до 7 днів, і нічого з мурахами не трапиться! Точніше, від зневоднення вони точно не загинуть. Комбіновані конструкції (акрил + гіпс) можна порекомендувати для утримання мурах підродини Ponerinae, яким в гіпсовому гнізді жити звичніше.

При виготовленні таких конструкцій ми використовуємо тільки якісний гіпс (Г16 - Г19), який не руйнується при тривалій експлуатації.

У всіх наших формікаріїв є арена. На арену мурахи виносять сміття, там же Ви можете розмістити поїлку і декорації, а також кидати туди корм. Як і всі житлові камери, арена виконана з прозорого акрилу, що дозволяє вам спостерігати за тим, як мурахи працюють, досліджують простір і шукають їжу.

Заселення мурах

Формікарій вже є, значить прийшла пора вдихнути в нього життя! Ми продаємо початкові колонії, які подорожують в інкубаторах. Насправді, нічого кращого пробірки-інкубатора для маленької колонії мурах немає, тому що в ній підтримується ідеальний комплекс умов для гарного старту. У пробірці мурахи відчувають себе так само, як в першій початковій камері рідного мурашника, якщо, звичайно, Ви забезпечите їх темрявою (це не обов'язково, але бажано) і спокоєм. В такому простенькому житлі колонія може розвиватися тривалий час і без переселення, але от лихо - годувати мурах в пробірці складно, коли їх стає вже штук двадцять.

Адже мурахи-то намагаються захистити своє гніздо від вторгнення, вибігають і не дають їх погодувати! Тоді необхідно підключати арену. На щастя, наші ферми мають можливість підключення інкубаторів безпосередньо до арени формікарія, тому Ви просто вставляєте пробірку в спеціальний отвір збоку, а мурахи отримують можливість виходити за їжею і виносити сміття. Але це такі недовірливі комахи, що постійно чекають вторгнення ззовні, тому дуже важливо зробити так, щоб вони не боялися того, що пробірка завжди буде відкритою.

Для цього застосовується дуже простий прийом: на арену поруч із входом кладуться маленькі камінчики, насипається пісок або кокосовий субстрат. Ви зможете побачити, як через деякий час ваші обережні вихованці почнуть будівництво барикади із запропонованих матеріалів, щоб звузити вхід. Так вони роблять і в природі, адже молода колонія дуже вразлива.

 

Мурахи люблять захищати будинок-інкубатор від уявних ворогів

Повністю заселяти колонію в формікарій ми рекомендуємо при чисельності від 30 мурах (а в великі ферми, від 50). Тому що, по-перше, мурахи будуть боятися відкритого простору при невеликій кількості, а по-друге, можуть не виносити сміття на арену, а відрядити для цих цілей одну з камер, що буде абсолютно неестетично і негігієнічно.

В принципі, для великого формікарія навіть 50 мурах - занадто мало, проте є у нас невелика хитрість: всі ферми обладнані перегородками. Таким чином, при заселенні відкривається один поверх, а до інших камер мурахи потрапити не можуть. З ростом мурашиної сім'ї можна прибирати перегородки, і тоді формікарій буде заселятися поступово і гармонійно.

Після заселення (та й взагалі після приїзду) часто виникає одна проблема: мурахи пасивні, а матка не відкладає яйця. Чому це відбувається?

Просто за своєю природою наші вихованці дуже прив'язані до місця, де розташовується гніздо. У природних умовах мурахи навіть відзначають дорогу до нього і запам'ятовують орієнтири, що допомагають знайти будинок. Саме тому зміна місця проживання для колонії - стрес. Щоб впоратися з ним, мурашкам потрібно організувати постійне місце, де їх не будуть турбувати і переміщати. Важливим моментом у подоланні стресу буде вибір оптимального раціону для ваших улюбленців - чим швидше вони почнуть харчуватися (а для цього необхідно запропонувати найсмачнішу їжу, на зразок сушених мушок наприклад), тим раніше колонія відновиться, і матка почне розмножуватися.


Годування

Для хорошого розвитку колонії мало заселити мурах в формікарій - їх ще потрібно правильно годувати. Тільки при збалансованому раціоні мурахи будуть розвиватися швидко і стабільно.

У природі всю їжу, що поглинається мурахами, можна умовно розділити на дві складові: білок і вуглеводи. Білок використовується для формування тканин, тому особливо багато його повинні отримувати зростаючі личинки і матка, а вуглеводи - джерело енергії для невтомних трудівників. Білкова їжа - комахи, що видобуваються на полюванні. Джерелом вуглеводів в природних умовах найчастіше є нектар квітів, сік солодких фруктів і виділення попелиць - "мурашиних корів".

 

Правильне харчування - запорука гарного розвитку колонії

Перш ніж визначитися з частотою годування і складом їжі, необхідно точно дізнатися вид Ваших вихованців, тому що не всі мурахи харчуються однаково. Наприклад, найбільш поширені в продажу мурахи-женці (Messor strictor і інші представники роду Messor) їдять в основному насіння різних рослин, тому основою їх раціону буде зернова суміш, а в якості білка Месори повинні отримувати вбитих комах.

Інші мурахи (Lasius, Camponotus і т.д.) вуглеводи отримують з медового або цукрового сиропу в концентрації 1:2 (цукор/мед:вода) і фруктів, а комахи грають у їхньому раціоні ще більшу роль, ніж у женців. Є і дуже складні в утриманні мурахи, яких новачкам заводити не слід - підродина Ponerinae: ці професійні мисливці живуть практично на одному м'ясі комах, ігноруючи вуглеводні корми.

 

Частота годування багато в чому залежить від розміру колонії. Початкові маленькі сім'ї досить годувати раз в два дні, а ось великі розвинені колонії для гарного самопочуття вимагають годування кожен день. Втім, частота годування також залежить від вашого вільного часу і бажання: є можливість - годуєте хоч кожен день, тому що від перегодовування мурахи страждати не будуть. Єдине - потрібно контролювати кількість їжі і не давати матці і парі робочих величезного дорослого таргана, якого вони просто з'їсти не в змозі.

 


Прибирання арени - ваше завдання, а мурахи допоможуть.

Всю їжу, яку не з'їли за пару днів, необхідно прибирати. "Смітник" на арені теж потрібно іноді чистити, щоб там не розвивалися патогенні організми. В цілому ж мурахи - дуже охайні істоти, і вони завжди будуть намагатися викидати залишки зі свого столу якнайдалі від житла.

Догляд за формікарієм

Наші акрилові ферми цілком можуть служити цікавою і неординарною прикрасою кімнати, якщо ви придумаєте, як їх краще розташувати. Завдяки легкій вазі, таку конструкцію витримає будь-яка поличка.

 

У мурах має бути постійне місце, адже вони не люблять, щоб їх житло переміщали

Але при розміщенні будьте уважні - мурашки не виносять прямих сонячних променів, тому на підвіконня ставити формікарій ми категорично не радимо. А ось в місцях з розсіяним світлом - запросто. Приглушеного освітлення Ваші вихованці не бояться, тому за ними можна спостерігати, не турбуючи.

Пил, що збирається на поверхні акрилу, протирайте сухою м'якою ганчіркою. Не можна використовувати миючі засоби, спиртовмісні рідини та тверді губки - все це може привести до появи тріщин або подряпин на акрилі.

Зволожувати формікарій потрібно до такого стану, щоб губка просочилася повністю, але вода не витікала. У деяких конструкціях існує автономне зволоження - в цьому випадку доведеться тільки іноді замінювати пробірку, наповнену водою. Ці ферми, до речі, можна тривалий час залишати без догляду, особливо якщо Ви утримуєте в них женців.

Потрібно поїхати на пару тижнів? Не біда! Повністю налийте води в зволожуючу пробірку, насипте Месорам насіння, поставте поїлку і їдьте - з вихованцями нічого не трапиться. Не зайвим буде покласти на арену один або кілька інкубаторів (пробірки з чистою водою), щоб в разі непередбачених обставин (наприклад, якщо Ви затримаєтеся) колонія в повному складі могла туди переїхати і дочекатися повернення господаря.

 

Вода дуже важлива для мурах

До речі, про поїлки: зволоження формікарія не здатне повністю задовольнити потреби мурах в воді, тому поїлка на арені необхідна.

І ще один важливий момент. Коли-небудь колонія переросте свій перший формікарій, і з'явиться необхідність переселення в новий просторий будинок. Але що робити зі старим? Не проблема! Після виселення мурах його можна легко розібрати і помити, а потім використовувати знову для заселення інших мурах.

Але що робити, якщо Ви ще не придбали мурах, а тільки ферму? У такому випадку скористайтесь каталогом на нашому сайті Antcity.in.ua і виберіть будь-яке вид мурах, від найпростіших до складних. Ми гарантуємо, що мурахи прийдуть до Вас живі і здорові! А якщо їх хочеться купити прямо зараз, але на вулиці холодно? Наша фірма доставляє посилки і взимку.

Мурахи легко доїдуть навіть в мороз

Є формікарій, є і мурахи. Що далі? А далі вас чекають захоплюючі спостереження за життям маленьких робітників, які будуть цікаві і дітям, і дорослим. Успіхів вам і процвітання вашим вихованцям!

Вернуться к списку публикаций

КОММЕНТАРИИ 3
ДРУГИЕ СТАТЬИ
Артем
23.10.2019 в 16:31
Еще один вопрос, в каких дозах увлажнять?
Артем
23.10.2019 в 16:29
Спасибо
Лиля Быстрых
11.07.2019 в 22:38
Класс мне нравица ухажыватьза мурав'ями
Перед публикацией комментарии проходят модерацию.

Нажимая на кнопку «Отправить» вы принимаете условия Публичной оферты.

Быстрый заказ !