Особливості садових мурах (Lasius niger)

02 Июля 2016

Особливості садових мурах (Lasius niger)

Зустріти звичайного чорного мурашку можна на кожному кроці ─ на клумбі, в городі, гаю або саду. Бувають випадки, коли вони заповзають в будинок, щоб знайти собі трохи їжі. Живуть мурахи всюди, тому з ними знайомі і дорослі, і діти. Спостерігати за тим, як вони працюють не просто цікаво, а й пізнавально.

Мурашки lasius niger володіють такими характерними особливостями, як плодючість, інтелект і пристосовність, адже жити вони можуть в абсолютно будь-яких умовах. В одній колонії може бути різна кількість мурашок, часом сім'я досягає 10 тисяч особин. Цікаво те, що в кожній родині строго дотримуються ієрархії, тому комахи ретельно охороняють матку, ведуть війни з іншими колоніями і вирощують своє потомство.

Як виглядає садовий мураха?

Звичайний мураха, який може зустрітися в будь-якому місці, може бути різного розміру. В середньому його довжина може бути від 3-х до 7-ми мм, а мініатюрні комахи не довше 1 мм. Матка сімейства мурашиних може бути більше 1 см.

Як правило, забарвлення може бути чорним, рудим або темно-коричневим, все тіло вкрите дрібнім волоссям. Тонка талія відокремлює грудний сегмент від черевця, а на голові одне з головних переваг ─ сильні жвали. Кожна комаха має 3 пари ніг, вусики на голові і вигнуту форму тіла

Як розвиваються садові мурахи


Личинка мурашки нагадує черв'яка, який мало рухається і має біле забарвлення. Від того, наскільки якісною, корисною і в достатній кількості буде прийматися їжа, залежить те, ким стане личинка ─ звичайним робочою мурахою, або ж королевою. Весь процес годування контролюють дорослі комахи. Самці з'являються з незапліднених яєць, а самки ─ з запліднених.

У гніздах відбувається окуклення личинок, самостійно вибратися з неї мураха не може, тому дбайливі дорослі члени родини йому в цьому допомагають. У комах трудівників також є няні, які піклуються про нове потомство, вони прогризають кокон личинки, тим самим допомагають новій Мурашці побачити світло.

Кожен мурашник складається з декількох ярусів, в самому нижньому з них і відбувається окуклення личинки, там же і з'являється на світ молода мурашка. Дорослі мурахи риють лабіринти і всілякі ходи, завдяки яким відбувається провітрювання мурашника, а також зволоження.

 

 

 

 

Вернуться к списку публикаций

КОММЕНТАРИИ 0
ДРУГИЕ СТАТЬИ
Здесь еще никто не оставлял комментарии. Вы можете быть первым!
Перед публикацией комментарии проходят модерацию.

Нажимая на кнопку «Отправить» вы принимаете условия Публичной оферты.